Jadłospis

Posiłki dla naszych uczniów przygotowane są w naszej szkolnej kuchni, dzięki czemu są zawsze świeże, ciepłe i estetycznie podane.

Kuchnia działa według procedur HACCP i jest pod stałym nadzorem stacji sanitarno-epidemiologicznej. Produkty żywnościowe są certyfikowane, dostarczane przez profesjonalne firmy.

Jadłospis układany jest według wytycznych Instytutu Żywności i Żywienia.

Nie używamy półproduktów i produktów zawierających glutaminian sodu oraz inne „polepszczacze”. Nasi kucharze sami smażą placki, lepią pierogi, kluski śląskie i kopytka. Codziennie przygotowują świeże surówki i sałatki, używają tylko naturalnych przypraw. Serwują także pizzę własnej roboty!

Nasi uczniowie podczas przerwy śniadaniowej mogą napić się ciepłej herbaty lub kakao, a podczas .przerwy obiadowej zjeść obiad składający się z dwóch dań: zupy i drugiego dania.

Jadłospis 12.02-16.02.2018

PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK
Gotowany kurczak w sosie śmietanowo-koperkowym, makaron, surówka z sałaty lodowej (sałata lodowa, ogórek zielony, kukurydza, papryka, szczypiorek, oliwa/majonez), kompot Alergeny: 1,7 Ziemniaki, kotlet pożarski, buraczki, kompot Alergeny: 1,3 Kopytka z masłem i bułką tartą, jabłko, kompot Alergeny: 1,3,7 Pizza, banan, kompot Alergeny: 1,7,10 Puree ziemniaczane, smażona ryba, surówka z kiszonej kapusty i marchewki, kompot Alergeny: 1,3,4,7
Zupa ryżanka Alergeny: 1,9 Zupa pomidorowa z makaronem Alergeny: 1,7,9 Zupa ogórkowa Alergeny: 7,9 Barszcz ukraiński Alergeny: 9 Zupa pieczarkowa Alergeny: 1,7,9

Jadłospis 19.02-23.02.2018

PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK
Kurczak pieczony, kasza kus kus, surówka wiosenna (kapusta pekińska, por, ogórek konserwowy, por, jabłko, majonez), kompot Alergeny: 1,3 Ziemniaki, kotlet mielony, buraczki z jabłkiem, kompot Alergeny: 1,3 Spaghetti, surówka z marchewki i jabłka, kompot Alergeny: 1,7,10 Paluszki rybne, ziemniaki, surówka z czerwonej kapusty z majonezem, kompot Alergeny: 1,3,4 Naleśniki z musem truskawkowym i cukrem pudrem, kompot Alergeny: 1,3,7
Zupa dyniowa z groszkiem ptysiowym Alergeny: 1 Rosół z makaronem Alergeny: 1,9 Grochówka Alergeny: 9 Pomidorowa z ryżem Alergeny: 7,9 Zupa jarzynowa Alergeny: 9

INFORMACJE O OBECNOŚCI POSZCZEGÓLNYCH ALERGENÓW PODAWANE BĘDĄ W CODZIENNYM JADŁOSPISIE

14  alergenów wymagających uwzględnienia w opisie:

1.  Ziarna zbóż zawierające gluten, tzn. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz czy też pszenica kamut, a także ziarna odmian hybrydowych powyższych zbóż, jak również produkty przygotowane na ich bazie.
2. Skorupiaki oraz produkty przygotowane na ich bazie.
3. Jaja oraz produkty przygotowane na ich bazie.
4. Ryby oraz produkty przygotowane na ich bazie.
5. Orzeszki ziemne oraz produkty przygotowane na ich bazie.
6. Ziarna sojowe oraz produkty przygotowane na ich bazie.
7. Mleko oraz produkty przygotowane na jego bazie (łącznie z laktozą)
8.Orzechy z drzew orzechowych , tj. migdały (Amygdalus communis L), orzechy laskowe (Corylus avellana), orzechy włoskie (Juglans regia), orzechy nerkowca (Anacardium occidentale), orzechy pekan (Carya illinoinensis (Wangenh) K. Koch), orzechy brazylijskie (Bertholletia excelsa), orzechy pistacjowe (Pistacia vera), orzechy makadamia lub orzechy Queensland (Macadamia ternifolia) oraz produkty przygotowane na ich bazie.
9. Seler oraz produkty przygotowane na jego bazie.
10. Gorczyca oraz produkty przygotowane na jej bazie.
11. Ziarna sezamowe oraz produkty przygotowane na jego bazie.
12. Dwutlenek siarki oraz siarczyny w stężeniach wyższych niż 10 mg/kg lub 10 mg/l w przyblizeniu na całkowita zawartość SO2 dla produktów w postaci gotowej bezpośrednio do spożycia lub w postaci przygotowanej do spożycia zgodnie z instrukcjami wytwórców.
13. Łubiny oraz produkty przygotowane na ich bazie.
14. Mięczaki oraz produkty przygotowane na ich bazie.