Jadłospis

Posiłki dla naszych uczniów przygotowane są w naszej szkolnej kuchni, dzięki czemu są zawsze świeże, ciepłe i estetycznie podane.

Kuchnia działa według procedur HACCP i jest pod stałym nadzorem stacji sanitarno-epidemiologicznej. Produkty żywnościowe są certyfikowane, dostarczane przez profesjonalne firmy.

Jadłospis układany jest według wytycznych Instytutu Żywności i Żywienia.

Nie używamy półproduktów i produktów zawierających glutaminian sodu oraz inne „polepszczacze”. Nasi kucharze sami smażą placki, lepią pierogi, kluski śląskie i kopytka. Codziennie przygotowują świeże surówki i sałatki, używają tylko naturalnych przypraw. Serwują także pizzę własnej roboty!

Nasi uczniowie podczas przerwy śniadaniowej mogą napić się ciepłej herbaty lub kakao, a podczas .przerwy obiadowej zjeść obiad składający się z dwóch dań: zupy i drugiego dania.

Jadłospis 18-22.12.2017

PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK
Kasza gryczana, indyk w sosie, colesław, kompot Kluski leniwe, kompot Kotlety drobiowe, makaron, brokuły na parze, kompot Kotlet schabowy, ziemniaki, marchewka z groszkiem, kompot Pierogi z kapustą, kompot
Zupa neapolitńska Kapuśniak Zupa fasolowa Rosół Barszcz czerwony